Drukarki fiskalne – ulga za zakup

Diana,

  Kategoria: Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Drukarki fiskalne

Zakup specjalistycznej drukarki to dla wielu przedsiębiorców bardzo duży wydatek. Na szczęście, mogą oni zaoszczędzić nawet 700 złotych korzystając z ulgi urzędu skarbowego. Kupując równocześnie dwa urządzenia, zyskać mogą oni zniżkę na każdą z nich. Co ważne, ulgę otrzymuje się jedynie po spełnieniu wymogów określonych w przepisach. jak mówi art 111 ust 4 ustawy o VAT, podatnicy rozpoczynający ewidencjonowanie obrotu oraz kwot podatku należnego w obowiązujących terminach, mają prawo do odliczenia od niego kwoty wydatkowanej na zakup każdej z kas rejestrujących na dzień rozpoczęcie ewidencjonowania w wysokości 90% jej ceny zakupu, jednak nie więcej niż 700 złotych.

Kto może skorzystać z ulgi na drukarki fiskalne? Zniżka ta przysługuje przy rozpoczęciu ewidencjonowania sprzedaży. Co za tym idzie, otrzymać można ją wyłącznie wówczas, gdy dopiero rozpoczynamy pracę z urządzeniem fiskalnym i spełnimy wszystkie warunki określone w rozporządzeniu. Do skorzystania z ulgi mogą skorzystać zarówno czynniki podatnicy VAT, jak i przedsiębiorcy, którzy wykonują czynności zwolnione z tego obowiązku. Prawa do ulgi nie mają z kolei osoby, które w przeszłości w ramach tej samej działalności gospodarczej rejestrowały sprzedaż przy pomocy urządzenia fiskalnego. Jest to związane z faktem, iż przysługuje ona wyłącznie na zakup urządzeń, które zostaną zgłoszone przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Pierwszy wymóg, który należy spełnić, by skorzystać z ulgi na drukarki fiskalne to złożenie zawiadomienia o rozpoczęciu ewidencjonowania do właściwego Urzędu Skarbowego najpóźniej na dzień przed fiskalizacją urządzenia. Wzór takiego dokumentu znajduje się w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministerstwa Finansów z 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Aby mieć pewność, że dokument dotrze na czas, czynność tę najlepiej wykonać kilka dni wcześniej.

Przedsiębiorcy, którzy do tej pory korzystali ze zwolnienia z kasy i fiskalnej i je utracili, Drukarki Fiskalne wprowadzić muszą w swojej działalności w okresie 2 miesięcy licząc od końca miesiąca, w którym przestali spełniać oni warunki uprawniające do zwolnienia.

Komentowanie zablokowane.